Fotoksiążka Saal – tworzenie i opinia o produkcie

Mam okazję przetestować proces tworzenia fotoksiążki w aplikacji saal digital, oraz ocenić produkt finalny.

Do przetestowania użyłem zdjęć turystyczno-krajoznawczych.

Test podzieliłem na dwie części. Pierwsza opisuje pokrótce proces projektowania fotoksiążki w aplikacji dołączonej przez producenta. W części drugiej będzie opis samej fotoksiążki.

Aplikacja Saal Design jest bardzo szybka i przejrzysta. Nie posiada zbędnych „wodotrysków”. Opcje personalizacji są ograniczone. Mamy standardowy wybór szablonów wyglądu fotoksiążki, klipartów, czcionek tekstów. Tworzenie nowego projektu rozpoczynamy od wyboru artykułu (do wyboru odbitki, fotoksiążki, fotoobrazy i inne) Nas interesuje fotoksiążka. Po wyborze formatu (w moim wypadku klasycznie 21x28cm) wybieramy rodzaj oprawy, opcjonalny brak małego kodu kreskowego, oraz ewentualne opakowanie prezentowe (za dopłatą). Następnie po zatwierdzeniu wyboru mamy trzy opcje do wyboru:

1. Pusty projekt. Sam projektujesz w indywidualnym stylu wybierając zdjęcia, ich ilość, dodatki takie jak teksty, ramki i kliparty.

2. Fotoksiążka one minute. Po wybraniu określonej ilości zdjęć program sam tworzy projekt. Na końcu można wprowadzać zmiany.

3. Opcja automatycznego układu AutoLoyout. Program automatycznie rozmieszcza wybraną ilość zdjęć. Można wyłączyć opcję auto i poprawić rozmieszczenie.

Projektowanie jest intuicyjne i proste. Istotny jest fakt, że domyślnie dla każdego zdjęcia jest włączona autokorekta kolorystyki, jasności i kontrastu. Można ją dezaktywować. Niestety podglądu jej wpływu na poszczególne zdjęcia nie widać w programie. Może dlatego, że jest ona wprowadzana po wysłaniu projektu już w laboratorium. W każdym bądź razie pozostaje nam wierzyć na słowo, zę wynik będzie profesjonalny. Ja zostawiłem tą opcję włączoną i dopiero po odbiorze gotowego produktu podzielę się jaki faktycznie jest jej wpływ na poszczególne zdjęcia. Zdjęcia były wprost z aparatu ale poprawnie naświetlone więc nie było konieczności ich edycji. Z braku czasu skorzystałem z opcji fotoksiążka one minute i po wstępnym zaprojektowaniu i naniesieniu własnych poprawek książka była gotowa w pół godziny. Można oczywiście to zrobić szybciej. Dość łatwo jest dostosować ilość stron i zdjęć na stronach. Po wykonaniu projektu można go wyeksportować do pliku pdf (podglądu w niskiej rozdzielczości) aby ocenić wizualnie całość. Plik ten niestety nie jest przydatny do druku fotoksiążki ze względu na małą rozdzielczość i służy tylko do celów poglądowych. Po utworzeniu i zapisaniu projektu przechodzi się do opcji zamawiania i sposobu płatności. Transfer zdjęć trwa dość sprawnie a czas zależy od szybkości łącza. Są niestety tylko dwie opcje płatności tzn. paypal i płatność kartą. Proces zapłaty przebiega sprawnie i po jego zakończeniu projekt jest wysyłany do realizacji.

Po otrzymaniu gotowej fotoksiążki napiszę jak się prezentuje i czy spełnia oczekiwania.

#saaldigital

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: